Maďarsko

Maďarsko je nádherná země, kde najdete nádherná historická města, termální léčivé prameny v mnoha moderních lázních, maďarské moře Balaton, víno a výborné jídlo, folklór a památky. Právě toto vše láká každým rokem do Maďarska stále více a více turistů.

Termální lázně

Maďarsko je zemí termálních lázní. Jsou zde stovky termálních pramenů a téměř v každém městě najdete termální lázně. Maďaři si plně uvědomují tuto svoji přednost a do turistického ruchu ve spojení s pobytem v některém termálním komplexu investují mnoho financí.

Budapešť

V samotné Budapešti je několik historických termálních lázní, které si nemůžete nechat ujít - jedná se např. o lázně Gellért, Széchenyi, Rác, Király, Rudas a další. Dále je v Budapešti mnoho luxusních hotelů, které nemají vlastní termální lázně, ale využívají podzemní vrty k ohřevu vody ve svých wellness centrech.

Sárvar, Bükfürdó

Jsou to lázně na západě Maďarska, jejich velkou výhodou je dobrá dostupnost z Čech. Lázně Sárvar propojené s hotelem Park Inn prochází velkou rekonstrukcí, která byla ukončena ke konci roku 2010 - byl vybudovaný nový krytý komplex s novými bazény, tobogány a skluzavkami. Po ukončení těchto stavebních prací bude Sárvar patřit mazí nejmodernější termální lázně v Maďarsku s vekou nabídkou relaxace a zábavy pro celou rodinui s výborným ubytováním v hotelu Park Inn Sárvár.

Relaxovat můžete v nejznámějších termálních lázních v Maďarsku - v lázních Sárvár. Na ploše přes 5 000 m2 jsou termální bazény, tobogány a skluzavky, nová lázeňská budova pro rodiče s dětmi, Svět saun a různé druhy lázeňských procedur. Lázně Sárvár jsou stavebně propojené s moderním hotelem Park Inn Sárvár, kde najdete potřebné zázemí pro svou dovolenou.

Lázně v Bükfürdó patří mezi velmi navštěvované lázně s několika léčebnými bazény, nedaleko najdete jedno z největších golfových hřišť v Maďarsku.

Další lázeňské termální komplexy

Bude jen na Vás, které místo v Maďarku si pro svou dovolenou vyberete. Velmi atraktivní jsou historická města u pohoří Mátra, ať už to je historický Eger nebo Miskolc, vždy najdete unikátní termální lázně a mnoho historických památek. Mezi další zajímavá místa s termálními lázněmi patří oblast v okolí Balatonu. Zde jsou velmi navštěvoná města jako je Héviz, Zalakaros a jiné. Můžete relaxovat v termálních lázních s léčivými účinky, nebo navštívit některé ze středisek na Balatonu.

Lázně aquaparky
Webdesign studio CobraDesign,
provozováno na eShopSystem.